Online Fiyat Al
Lütfen Çevirisi Yapılacak Metni Giriniz: 1024 Karakter hakkınız kaldı.


Boşnakça Çeviri

Boşnakça Çeviri Hakkında

Hint-Avrupa dil ailesi içinde Slav dillerinden Güney Slav koluna ait olan Boşnakça esasen Bosna Hersekte olmak üzere eski Yugoslavya topraklarında konuşulan bir dildir. Yugoslavya’nın dağılmasından sonra Sırp-Hırvat dili ifadesi Sırpların, Hırvatların, Bosnalıların ve Karadağlıların konuştuğu ortak dili tanımlamak için kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde bu diller kendi sınırlarını çizmeye başlamışlardır. Fakat temelde aynıdırlar. Shotokavian diyalektinden gelirler ve bu dilleri konuşanlar birbirlerini anlayabilirler.

Boşnakça Sırpça ve Hırvatça ile birlikte Bosna Hersek Cumhuriyetinin resmi dilidir. Nüfusunun yarısını oluşturan yaklaşık 2 milyon kişi tarafından konuşulur. Temel olarak Bosnalı Müslümanların dilidir.

Boşnakça ikili bir alfabe kullanımına sahiptir. Genel olarak Latin alfabesi kullanılırken Yugoslavya zamanında geçerli olan Kiril alfabesi de ayrıca kullanılmaktadır. Boşnakça konuşulan deyimlerin seviyesi açısından Sırpça ve Hırvatçadan dilsel olarak çok daha fazla homojen iken ironik olarak standart yönünden her iki dilden de çok geride kalmıştır. Özellikle birçok dilin standartlaştığı 19 yy da bu standartlaşma sürecini başaramamıştır. Boşnakçada standartlaştırma çabaları daha yeni başlamıştır. Fakat bu dili Sırpçadan ve Hırvatçadan ayıran temek orijinal özellikleri üzerinde uzmanlar arasında büyük oranda bir anlaşmazlık bulunmaktadır.

Fiyat AL

Boşnakça çevirileriniz varsa ve bizi tercih ediyorsanız yetkin ve tecrübeli çevirmenlerimizin size en iyi kalitede çeviri hizmetlerini sunacağından emin olabilirsiniz. Çeviri kadromuz konusunda uzman profesyonellerden oluşmaktadır. Her konuda ve alandaki Türkçe-Boşnakça ve Boşnakça-Türkçe çevirileriniz aynı özen ve hassasiyette ele alınacak en kısa zamanda ve en yüksek kalitede size teslim edilecektir. Kimya, otomotiv, bilgi teknolojileri, sigorta, hukuk, mühendislik, reklamcılık, pazarlama, finans ve bankacılık dallarındaki Boşnak diline ait bütün metinler çeviri uzmanlık alanımıza girmektedir.

Hangi boyutta ve formatta olursa olsun her türlü Türkçe-Boşnakça ve Boşnakça-Türkçe çeviriyi yapmaktayız. Kültürel bağlamı göz önüne alarak yapılan çevirileriniz en doğru anlamda diğer dilde vücut bulur. Dolaysısıyla metinleriniz kültürel bağlam çerçevesinde dil uzmanlarımız tarafından çevrilir. En kısa zamanda size geri dönüş yapılırken profesyonel ve ciddi müşteri hizmetleri fonksiyonumuz bulunmaktadır. Boşnak diline ait çevirileriniz için tek yapmanız gereken bizi aramak ve mükemmel sonucu görmektir. En iyi kalitede Boşnakça tercüme hizmeti ile her zaman yanınızdayız.


Online Tercumanlık