Online Fiyat Al
Lütfen Çevirisi Yapılacak Metni Giriniz: 1024 Karakter hakkınız kaldı.Fransızca Türkçe Çeviri | Türkçe Fransızca Çeviri
Fransızca Çeviri

Fransızca Çeviri Hakkında

Dünyada İngilizceden sonra en fazla öğretilen dil olan Fransızca konuşulma açısından da anavatanından Afrika’ya, Kuzey ve Güney Amerika’dan y Güney Asya ya kadar çok geniş bir coğrafyaya yayılmıştır. Fransızca bu gücünü 17. yüzyıldan itibaren dünyanın en önde gelen güçlerden biri olan Fransa’nın dünyaya yayılan varlığından ve nüfusundan almaktadır. Fransa dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Ekonomisi dünya ekonomileri arasında nominal olarak 6. satın alma gücü açısından ise 8. sıradadır. Bu ekonomik gücü ile birlikte Fransa dünya ticaret akışının önemli bir durağı olmaktadır. Fransa ayrıca önemli bir liman ülkesidir. Dünyada yapılan ticari sevkiyatların önemli bir bölümünün hem çıkış hem son durağıdır.

Fransa’da öncelikli olarak otomotiv, kimya, tarım, süt ürünleri, demir-çelik sektörleri olmak üzere hemen hemen bütün sektörler gelişmiştir ve büyük miktarlarda üretim gerçekleştirmektedirler. Dışa açıklık açısından da dünyanın en önemli ekonomilerinden biridir. Dış ticaret hacmi 1 trilyon dolardan fazladır. En büyük ticari ortakları AB ülkeleri olurken son yıllarda Türkiye ile ticaretinde gözle görülen bir artış yaşanmaktadır. Bu ticaret anlamında her iki ülke içinde yeni fırsatlar ortaya koymaktadır

Fiyat Al

Bir ülkenin diğer bir ülke ile ticaretinin en önemli faktörü hiç şüphesiz o ülkelerin dilleridir. İletişim ne kadar doğru ve kesintisiz olursa ticarette aynı oranda doğru ve kesintisiz olacaktır. Bu açıdan kaliteli çeviri hizmetlerinin önemi bir kat daha artmaktadır. Biz Safiye Tıngır Tercümanlık ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketi olarak Fransızcadan Türkçeye Türkçeden Fransızcaya üstün kalitede ve hızda tercüme hizmetlerini rekabetçi fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz. Fransızca tercümede yoğun tecrübelerimizle birlikte aşağıdaki sektörlerde hizmet vermekteyiz.

• Reklamcılık ve Pazarlama
• Tüketici Ürünleri ve Perakende Sektörü
• Enerji
• Finans
• Hukuk
• Doğa Bilimleri
• Üretim
• Medya ve Eğlence
• Kar Amacı Gütmeyen Kurumlar ve Sendikalar
• Teknoloji
• Turizm

Fransızca dünyanın en edebi dillerinden birisidir. Her yıl 82 milyon turistin Fransa’yı ziyaret etmesinin bir nedeni de bu zenginliktir. Balzac ve Victor Hugo gibi dünyaca tanınmış edebiyatçıların dili olan Fransızca aslen Latincenin bozulmuş bir versiyonudur. Yine Latincenin bozulmasından ortaya çıkmış olan İtalyanca ve İspanyolca ile de birçok ortak özellikler taşır.

Teknik olarak Fransızca diğer dillere nazaran daha fazla ayrıntıyı içinde barındırır. Birçok sessiz harfi telaffuzda oldukça farklılaşır. Ses tonunun değişmesi ve cinsiyetler Fransızca gramerinin önemli özelliklerinden bazılarıdır. Bu yönden bazı incelikleri dil olarak içinde barındırır. Örneğin saygı ve kibarlık formal ‘vous’ (2. çoğul şahıs) ve informal ‘tu’ (2. tekil şahıs) arasındaki geçişler ile ifade edilir.

Sonuç olarak Fransa ekonomisiyle yatırımcılara ve dış ticaret ile uğraşanlara inanılmaz büyük fırsatları içinde barındırmaktadır. Bu fırsatlara ulaşmanın yolu ise kaliteli Fransızca çevirmenlik hizmetlerinden geçmektedir. Çevirmenlik büromuz her türlü Türkçe-Fransızca ve Fransızca-Türkçe çevirilerinizi en doğru ve hassas şekilde gerçekleştirecektir.


Online Tercumanlık