Online Fiyat Al
Lütfen Çevirisi Yapılacak Metni Giriniz: 1024 Karakter hakkınız kaldı.


İsveçce Çeviri

İsveçce Çeviri Hakkında

Kuzey Avrupa’daki Baltık bölgesi dillerinden biri olan İsveççe Hint-Avrupa Dil Ailesinin Cermen dil alt grubunun kuzey Cermen kolu içindeki Baltık dillerinden birisidir. İskandinav bölgesinde konuşulan dört büyük dilden birisidir(Diğerleri Norveççe, Danca ve Fincedir.). Ana konuşulma bölgesi aynı zamanda resmi dil olduğu İsveç’tir. Aynı zamanda Finlandiya’nın da belirli bölgelerinde konuşulur. Danca ile az bir benzerlik gösterirken Norveççe ile karşılıklı olarak anlaşılabilecek bir yakınlığa sahiptir. Bu iki dille benzerliği özellikle yazı alanında daha belirgindir.

İsveççe yaklaşık olarak 10 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Bunun 9 milyonu İsveç de yaşarken geri kalanı Finlandiya, Estonya ve özellikle yoğun göç etmiş bir nüfusun olduğu ABD gibi ülkelerde bulunmaktadır. İsveççe çoğunlukla İsveç de konuşulan bir dil olmasına rağmen Finlandiya’daki bir azınlık ve Norveç ve Estonya’daki küçük bir topluluk tarafından da konuşulmaktadır.

İsveç’te baskın olarak konuşulan iki diyalekt bulunmaktadır. Bunlar kuzey diyalekti(Svea) ve güney diyalektiğidir(Göta). İsveç dilinin yazımında Latin harfleri kullanılır. İngilizce alfabesinde olduğu gibi 26 harf vardır. Bunlara ek olarak å,ä,ö olmak üzere üç adet özel karaktere sahiptir.

çeviri Fiyat Al

İsveççe ortaçağdan itibaren birçok değişikliğe uğramış 1500’lü yıllarda ise bir standardizasyon süreci içine girmiştir. Büyük tarihsel olayların İsveç dili üzerinde direkt etkisi olmuştur. Bunları Danimarka’dan bağımsızlığın elde edilişi, reformlar, İncil’in İsveççede basılması ve 1786’da İsveç Akademisinin kurulması olarak sayabiliriz. İsveççenin diğer dillerden etkilenmesi zamanla değişiklik göstermiştir. 17. yy.la kadar Almancadan etkilenen dil 18. yy.da Fransızcanın çok büyük oranda etkisi altına girmiştir. Yirminci yüzyıl boyunca ise İngilizceden alınan kelimeler günlük kullanımda yoğun bir şekilde kullanılagelmiştir.

Biz Safiye Tıngır Tercümanlık ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak şirketler ve diğer organizasyonlar için geniş uzmanlık alanlarında diğer İskandinav dilleri için olduğu kadar İsveççede de kaliteli çevirmenleri bir araya getiriyoruz. Çevirmenlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yerine getirilen üstün kaliteli çevirileri en kısa sürede hazırlarlar. Proje yöneticimiz ise bu süreci sizin ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak biçimde senkronize eder.

Tercüme büromuz hukuk, finans, mühendislik, pazarlama ve tıp gibi alanlarda uzman olan bir çok profesyonel çevirmen ile sektörün talep ettiği kaliteyi pazara sunmaktadır. Böylece her projede standardize olmuş sektörel terimlerin hatasız tercümesi mümkün olmaktadır. Sonuç olarak hiçbir temel anlamın kaybolmaması garantilenmektedir. Boyutları veya formatları ne olursa olsun bütün çevirilerinizi bekliyoruz. Çeviride en iyi kaliteyi en rekabetçi fiyatlarla bulacağız adres olarak hizmetinizdeyiz.


Online Tercumanlık