Online Fiyat Al
Lütfen Çevirisi Yapılacak Metni Giriniz: 1024 Karakter hakkınız kaldı.


Türkmence Çeviri

Türkmence Çeviri Hakkında

Türkmence Türk dili ailesinden bir dildir. Spesifik olarak güneybatı Türk dilleri içindedir. Burada da doğu Oğuz grubunun içindedir. Bu grubun içindeki diller Türkçe, Kırımca, Tatarca ve Azericedir. Bir orta Asya ülkesi olan Türkmenistan’da yaşayan Türkmenlerin dilidir. Türkmenistan’da bulunan 5.5 milyon insanın yanı sıra özellikle başta Afganistan ve İran olmak üzere Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Rusya, Türkiye, Tacikistan, Özbekistan ve ABD’de konuşulmakta olan dünyada toplamda 6.4 milyon kişinin dilidir.

Türkmence ancak 20 yy. da yazıda görülmeye başlanmıştır. İlk olarak Arap harfleriyle yazılan dil sonrasında Türkçeye dayalı olan Latin harfleriyle yazılmaya başlanmıştır. Alfabesi Sovyet döneminde kril harfleriyle de yazılmıştır. 2002 yılında Türkmenistan da ayların isimleri değiştirilmiştir. Ülke başkanının yazmış olduğu Ruhnamenin ideolojisine göre aylar ve haftalara yeni isim verilmiştir. 2008′de ise bu karardan geri dönülmüştür.

çeviri Fiyat Al

Türkmence, Türk dilleri arasında Türkçe, Gagavuzca ve Azericeye daha yakın bir lehçedir. Özellikle Azerice ile karşılıklı olarak anlaşılabilmektedir. Türkmen dili sesli ahengine sahiptir. Cinsiyet ayrımı gramatik olarak yoktur. Aynı zamanda düzensiz fiillerde bulunmamaktadır. Cümle içinde kelime düzeni özne, nesne ve yüklem şeklindedir

Irak’ta ve Suriye’de yaşayan Türkmenler esasen Türkmencenin arkaik olan bir formunu kullanmaktadır.

Orta Asya dillerinden biri olan Türkmence çevirilerde profesyonel ve tecrübeli çevirmenler kullanıyoruz. İşletme, hukuk, teknik, finans, bilim, IT, yazılım uzmanlık alanları başta olmak üzere ihtiyaç olduğunuz her içerikteki çevirileriniz Türkmence çevirmenlerimiz bulunmaktadır. Kalite, hız ve rekabetçi fiyatlar en önemli önceliklerimiz arasındadır.

Türkmenceden Türkçeye veya Türkçeden Türkmenceye çevirileriniz varsa sizin için en iyi profesyonel ve tecrübeli çevirmenlerimiz ile buradayız. Proje yöneticimiz liderliğinde kaliteli hatasız en üst düzeydeki çevirileri en kısa zamanda size teslim ediyoruz.


Online Tercumanlık