Online Fiyat Al
Lütfen Çevirisi Yapılacak Metni Giriniz: 1024 Karakter hakkınız kaldı.


Yunanca Çeviri

Yunanca Çeviri Hakkında

Yunanca sınıflandırma olarak Hint-Avrupa dil ailesinin içinde bağımsız bir koldur. Yunanistan’ın ve Güney Kıbrıs Rum kesiminin resmi dilidir. Günümüzde yaklaşık 13 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Konuşanların çoğunu Yunanistan’daki ve Kıbrıs Rum kesimindeki nüfus oluşturur. Türkiye, Arnavutluk, Ermenistan, İtalya, Romanya ve Ukrayna’nın bazı bölgelerinde de konuşulmaktadır. Ayrıca başta ABD olmak üzere önemli miktarda diasporanın da konuşma dilidir.

Yunancanın diğer dillerle nazaran çok uzun bir geçmişi bulunmaktadır. Tarihçiler 4000 yıllık bir tarihi öngörmektedirler. Yapılan kazılarda ortaya çıkan yazılı tabletlerle birlikte Yunanca dünyanın yaşayan en eski dillerinden biri olma hüviyetini kazanmaktadır. Bu açıdan kendisi ile karşılaştırılabilecek olanlar Anadolu’da yok olmuş antik dillerdir. Yunanca Klasik Antik dönem boyunca Akdeniz havzasında konuşulan en büyük dil olmuştur. Akabinde Bizans imparatorluğunun da resmi dili haline gelmiştir. Günümüzde de Yunan yarım adası ve Güney Kıbrıs Rum Kesiminde konuşulan bir dil konumundadır. Tarihsel geçmişi ve Batı dünyasındaki önemli büyük eserlerin Yunancada yazılmış olmasından dolayı öğrenimine ilgi duyanların çok olduğu bir dildir.

çeviri Fiyat Al

Türkçede özellikle şehir isimleri başta olmak üzere Yunancadan gelen birçok kelime mevcuttur. Türkçeden de Yunancaya bir çok kelime geçmiştir. Diğer dillere de birçok kelime vermiştir. İngilizce de Yunanca kökenli 50 bin kelime olduğu varsayılmaktadır. Ayrıca Yunanca günümüzde modern kelimeler yaratmak için sıklıkla başvurulan bir dildir.

Bugün kullanılan Yunan Alfabesi 2750 yıldır kullanılan bir alfabedir. İlk başta çeşitli Yunan şehirlerinde kullanılan farklı alfabeler bulunuyordu. Bu alfabeler yeşil, mavi ve kırmızı olarak üç gruba ayrılabiliyordu. Bu gruplardan kırmızı grup günümüzdeki Latin alfabesine evrimleşirken mavi grup zamanla modern Yunan alfabesini oluşturmuştur. Yunan alfabesinde ve imlasında reformlar devam etmektedir. Tutucu çevrelerinin itirazına rağmen nefes alma noktalarını belirtilen işaretler resmi olarak kaldırılmıştır. Yunancada yazım soldan sağa doğrudur.

Yunanca eski olan tarihiyle birlikte batı dünyası için özel anlamlar içermektedir. Bugün edebiyat dünyasının en önemli ilk iki eseri olan epik şiir tarzında yazılmış İlyada ve Odysseia yanında düşünsel olarak temel oluşturan Plato ve Aristo’nun yapıtları da Yunancada yazılmıştır. Her dönemde büyük eserlerin verildiği Yunanca günümüzde de güncelliğini korumaktadır.

Yunanca-Türkçe Türkçe-Yunanca çevirilerde uzman profesyonel çevirmenleri ile Safiye Tıngır Tercümanlık ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size Yunanca çevirideki en yüksek kaliteyi sunmaktan gurur duymaktadır. Uzun yılların verdiği tecrübe ile çevirmenlerimiz proje yöneticimizin liderliğinde çevirilerinizi özenle ele almakta ve anlaşılan en kısa zaman periyotlarında sizin için hazırlamaktadırlar.

Başta finans, hukuk, mühendislik, tıp, üretim, pazarlama, teknoloji olmak üzere belli başlı bütün konularda uzmanlık alanlarında çeviriler yapıyoruz. Çeviri için onay aldıktan sonra konunuzda en uzman olan çevirmenimize işi veriyor ve sürecin en başından sonuna kadar sizlerle interaktif iletişim içinde çevirinizin son haline gelmesini sağlıyoruz.

Kaliteli olanın çok az sayıda olduğu günümüzde Safiye Tıngır Tercümanlık ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size en kaliteli hizmeti vermek ana misyonumuzdur. Bir çok şirket çeviri projelerini bize outsource ederken sizin de çevirilerinizi bekliyoruz. Eğer ki kaliteli, güvenilir, rekabetçi fiyatlarla Yunanca-Türkçe Türkçe-Yunanca çeviri arıyorsanız biz sizin için buradayız.


Online Tercumanlık